خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

دانلود ترجمه مقاله سیستم پشتیبانی تصمیم گیری (DSS) و فناوری اطلاعات


  Document Translation Decision Support System (DSS) and information technology

  دانلود ترجمه مقاله سیستم پشتیبانی تصمیم گیری (DSS) و فناوری اطلاعات

   
  مقدمه
  علیرغم توسعه ی ابعاد معنایی و کارامدی سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری (DSS)، علاوه بر پیشرفت های فناورانه در زمینه سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر، ترکیب بندی های موجود این سیستم ها در پشتیبانی از کاربرد مقرون به صرفه آنها ناکام مانده اند. در پی دیدگاه اولیه ی گوری و اسکات مورتون (1971) درمورد یک DSS،‌ ابعاد تکنولوژیکی DSS بطور مستمر بهبود یافته اند. مسیرهای عمده ی این پیشرفت DSS را به روش محاسبه ای در برنامه های کاربردی داده پردازی الکترونیکی (EDP) (Alter, 1980)، رویکرد مبتنی بر دانش یا پردازش نمادین سیستم های خبره (Bonczek et al., 1980)، و معماری سیستم و فرایند توسعه (Keen, 1980; O’Keefe, 1986) مرتبط می سازد.

  جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید
  عنوان انگلیسی مقاله: Decision support system and Information Technology
  عنوان فارسی مقاله: سیستم پشتیبانی تصمیم گیری و فناوری اطلاعات
  دسته: مدیریت
  فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
  تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 13
  لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود
  ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
  _______________________________________
  چکیده ترجمه:
  استفاده از سیستم پشتیبانی تصمیم گیری (DSS) فرایند تصمیم گیری را به تاخیر می اندازد و کاربر را ملزم به پرداخت هزینه ی بکارگیری سیستم می نماید. پیکربندی های موجود سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری، سودآوری سیستم پشتیبانی تصمیم گیری (DSS) را ضمانت نمی کنند. اگر DSS پیام هایی را بوجود می اورد که تصمیم گیرنده می تواند پیش بینی را انجام دهند، ‌ازاینرو هزینه و زمان انتظار به سبب بکارگیری DSS موجه نخواهد بود. این مقاله یک سیستم پشتیبانی تصمیم گیری مجهز به یک مدل مبتنی بر دانش را مطرح می سازد که به تصمیم گیرنده قبل از بکارگیری DSS می گوید که آیا بکارگیری DSS مقرون به صرفه است یا خیر؛ اگر بکارگیری DSS سودآور نباشد،‌ درنتیجه تصمیم گیرنده بایستی تصمیم گیری را بر مبنای قضاوت ذهنی مدیریت محض قرار دهد. مقاله حاضر از یک نمونه عددی برای توضیح کارکرد DSS پیشنهادی استفاده کرده است.

  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : تصمیم ,سیستم ,گیری ,پشتیبانی ,مقاله ,ترجمه ,تصمیم گیری ,پشتیبانی تصمیم ,سیستم پشتیبانی ,تصمیم گیرنده ,فایل ترجمه ,سیستم پشتیبانی تصمیم ,
  دانلود ترجمه مقاله سیستم پشتیبانی تصمیم گیری (DSS) و فناوری اطلاعات

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر